Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

AWANS ZST-E CKU DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO OMTM


Reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU uzyskała awans do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Jest to najważniejszy turniej dla szkół samochodowych w naszym kraju. Organizuje i prowadzi go Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.
W dniu 21 kwietnia 2017 r szkolna drużyna, reprezentująca jednocześnie powiat ostrowski, uczestniczyła w rejonowych eliminacjach turnieju OMTM, które odbyły się w Marszewie. Rywalizowało tam ze sobą 10 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z całej ziemi kaliskiej (z powiatu pleszewskiego, kaliskiego, kępińskiego, jarocińskiego, ostrzeszowskiego i ostrowskiego).
W pierwszym etapie turnieju zespoły musiały wykazać się wiedzą teoretyczną z historii motoryzacji i przepisów ruchu drogowego. W drugim sprawdzano wiedzę z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast w kolejnym etapie - części praktycznej sprawdzano umiejętności diagnozowania stanu technicznego pojazdu. Oczywiście były także punktowane próby sprawnościowe polegające na pokonaniu toru przeszkód motorowerem i samochodem.
ADRIAN CHOWAŃSKI, NORBERT MARCINIAK i ADRIAN ADAMCZAK - uczniowie drugiej klasy technikum (TSM2) ZST-E CKU uplasowali się na V miejscu, które było premiowane awansem do eliminacji wojewódzkich. Odbędą się one 25 maja w Koninie. O wysokim poziomie rywalizacji świadczy to, że różnice punktowe pomiędzy drugim a szóstym zespołem były minimalne i o końcowym wyniku decydowały niejednokrotnie sekundy liczone w zadaniach praktycznych. Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunowi Arturowi Bergandemu.

 

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.