Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

TECHNO-INNOWATOR z ZSTE CKU

Serdecznie gratulujemy Maciejowi Andrzejewskiemu - uczniowi klasy pierwszej Technikum Nr 4 w ZST-E CKU - tego, że otrzymał główną nagrodę i tytuł TECHNO-INNOWATORA w pierwszej edycji powiatowego funduszu TECHNO-GRANT. A było to 27 kwietnia 2017 roku, na oficjalnym podsumowaniu tego programu w ZST. Spośród złożonych pod ocenę ekspertów prac uczniów szkół średnich projekt Macieja Andrzejewskiego uznany został za najbardziej innowacyjny. Otrzymał nagrodę za prototyp siedmiozębowej piasty oraz przekładni łańcuchowej do rowerów typu bmx . Zaproponowane przez niego rozwiązania techniczne przeznaczone są do rowerów modyfikowanych do wykonywania akrobacji zwanych graindowaniem. Są one narażone na poważne przeciążenia oraz uszkodzenia mechanizmów zewnętrznych podczas akrobacji. Nowatorska piasta oraz przekładnia łańcuchowa Macieja pozwala na osiągnięcie większej sprawności w stosunku do rozwiązań standardowych. Uczeń zastosował dwuczęściowy driver, a piastę zaopatrzył w innowacyjną siedmiozębowe koło zębate (mniejsze od standardowych). Do piasty Maciej wprowadził system zapadek zwiększających jego niezawodność. W rozwiązaniu zastosował także system zmiany napędu ze strony lewej na prawą. Ponadto wprowadził nietypowy system mocowania koła zębatego przedniego, tzw. zębatkę dzieloną. Zaprojektowana piasta jest lżejsza i ma zwiększoną wytrzymałość w stosunku do rozwiązań standardowych, pozwala na sprawniejsze wykonywanie akrobacji rowerowych. Opiekunami pracy Macieja było dwóch nauczycieli ZST-E CKU Roman Matczak i Rafał Stasiak. Maciej uczy się zawodu technik mechanik -operator obrabiarek skrawających. Po to, aby uczyć się w ZST-E CKU przyjechał z Międzyzdrojów. Wszystkich zachęcamy do zainteresowania się regulaminem funduszu Techno-Grant i wystartowania w kolejnej edycji z własnym pomysłem. Fundusz TECHNO-GRANT prowadzi od 2016 roku Powiat Ostrowski wspierając finansowo nowatorskie i innowacyjne projekty uczniów szkół średnich.

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.