Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

 

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

27 09.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie związanym z obchodami Europejskiego Dnia Języków, który przypadał na 26.09. 2017r. Warsztaty zostały podzielone na dwie części. W pierwszej, przygotowanej przez p. J.Nagel uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto uczyć się języków, czym jest różnorodność językowa i wielojęzyczność, a także usłyszeli informacje na temat Unii Europejskiej, jej historii, symboli i przesłania. Tego dnia został też rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy plakat o państwach Unii Europejskiej. Z wielu prac, które wpłynęły, najciekawsze okazały się te przygotowane przez uczniów klasy TMC1: Bartosza Sobczaka, Kacpra Guzowskiego i Patryka Rollę. Wyróżnienie i nagrodę otrzymali oni z rąk pani M. Migaj z Europe Direct, która przybliżyła uczniom informacje na temat Unii Europejskiej.
W drugiej części przygotowanej przez panie: W.Trzcielińską i  A.Kubiak uczniowie odpowiadali w języku niemieckim na pytania odnoszące się do tematu: ”Sprechen in Europa”. Prezentacja zawierała też szereg pytań, które należało zrozumieć i udzielić poprawnej odpowiedzi. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie o UE, wykazując się dużą wiedzą. Quiz odbywał się w języku polskim. Największym zainteresowaniem cieszyła się scenka w restauracji i taniec w wykonaniu uczniów, zgodnie z przesłaniem, że muzyka i jedzenie łączy wszystkich Europejczyków i są to środki służące porozumieniu się bez słów. Największą atrakcją warsztatów była wizyta Syriusza, który wzbudził uśmiech na twarzy każdego uczestnika.

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.