Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

 

UCZNIOWIE ZSTE CKU NA STAŻU ZAGRANICZNYM W ANGLII

ZST-E CKU konsekwentnie od pięciu już lat deleguje uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej na zagraniczne staże zawodowe. W tym roku staż pojechały dwie grupy do Niemiec i jedna do Wielkiej Brytanii.  Od 11 do 22 września 2017r.) dziesięciu uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU (Kuba Ignasiak, Mateusz Biczysko, Mateusz Kaczyński, Bartłomiej Kędzia, Dawid Mądrzak, Mateusz Michalak, Kacper Pęczek, Szymon Stachowczyk, Jakub Winzek i Dawid Zmyślony) odbyło staż zawodowy w angielskich warsztatach samochodowych w miejscowości Plymouth.

Praca w angielskich firmach dała uczniom nowe i cenne na rynku pracy doświadczenie zawodowe, językowe i kulturowe. Stażyści poznawali angielskie standardy pracy mechanika samochodowego. Poznawali organizację pracy, standardy jakościowe czynności zawodowych, technologię i wyposażenie stanowisk (urządzenia diagnostyczne i narzędzia). W Anglii przed rozpoczęciem przeszli przez gruntowne szkolenie i instruktaż stanowiskowy, a przepisy w tym zakresie były mocno egzekwowane podczas praktyki. Stażyści komunikowali się w warsztatach samochodowych oraz w miejscu zamieszkania wyłącznie po angielsku. Samodzielnie  przemieszczali się po dużym mieście w drodze do warsztatów samochodowych i do miejsca zakwaterowania. Doskonalili w ten sposób swoje umiejętności językowe oraz umiejętności radzenie sobie w nietypowych okolicznościach, w naturalnym środowisku języka angielskiego. W czasie wolnym od pracy uczniowie wraz z opiekunem zwiedzali Plymouth, poznawali historię i kulturę oraz warunków życia w Wielkiej Brytanii. To ważne doświadczenie dla młodych ludzi żyjących dotąd w małej miejscowości w niemal jednolitym kulturowo kraju. Przeszli przez tą próbę i wrócili do nas zadowoleni, dojrzalsi, pewniejsi własnych umiejętności językowych i  zawodowych i bardziej otwarci na nowe doświadczenia.

Przedsięwzięcie sfinansowała Unia Europejska oraz Powiat Ostrowski.  Staż zawodowy został zorganizowany w ramach programu ERASMUS+. Był to projekt pod nazwą „Międzynarodowe Praktyki Zawodowe Uczniów Zespołu Szkół Transportowo – Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Ostrowa Wielkopolskiego”, a opiekunem grupy był mgr Grzegorz Puchalski, nauczyciel języka angielskiego.

 

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.