Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

Pola Nadziei 2017/2018

Pola Nadziei to piękna akcja wymyślona przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Anglii. Jest to kampania społeczna  mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Ten międzynarodowy program realizowany jest wyłącznie przez hospicja. Jego idea jest prosta – jesienią wszyscy uczestnicy sadzą żonkile-symbol nadziei, tworząc „Pola Nadziei”. Akcja „Pola Nadziei” staje się okazją do budzenia wrażliwości i kształtowania postaw prospołecznych ludzi żyjących w najbliższej okolicy, a także wśród dzieci i młodzieży.

Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka  zwłaszcza cierpiącego, bezinteresowne angażowanie się w działania na rzecz niesienia pomocy, postawa reagowania z empatią na cierpienie,  czerpanie radości z dzielenia się swoimi dobrami z innymi ludźmi. Jesienią zakładane są rabaty żonkilowe – np. przy szkołach i przedszkolach z Ostrowa Wielkopolskiego i okolicy – w Przygodzicach, Wysocku Małym, Lewkowie, Lamkach, Gorzycach Wielkich i we Wtórku.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu dnia 26.09.2017r.uczestniczyli w inauguracji ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei 2017/2018, która odbyła się w Bursie Szkolnej przy ul. Tomczeka w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.