Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

BYLIŚMY W FABRYCE SAMOCHODÓW

Wszelkie opowiadanie o skomplikowanym i angażującym tysiące ludzi i skomplikowane maszyny procesie budowy samochodów nie zastąpi wizyta w fabryce. W dniu 30.10.2017 uczniowie Zespołu Szkół Transportowo - Elektrycznych CKU uczący się zawodów o profilu samochodowym uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do fabryki Volkswagena w Antoninku pod Poznaniem. Wycieczka tematycznie związana jest z programem nauczania, jaki obowiązuje w pierwszym semestrze nauki w zawodzie mechanik i technik pojazdów samochodowych. W prawie dwugodzinnej wizycie na terenie fabryki uczniowie zapoznali się historią, funkcjonowaniem i strategią firmy. Produkcja samochodów to bardzo złożony proces, w którym krok po kroku powstaje gotowy samochód. Uczniowie mieli okazje zobaczyć drogę, jaką pokonuje VW Caddy oraz VW Transporter, aby samodzielnie zjechać z linii montażowej. Prowadzi ona przez Dział Budowy Karoserii, nowoczesną Lakiernię i Dział Montażu. W proces ten zaangażowane są tysiące ludzi oraz dziesiątki robotów. W Dziale Budowy Karoserii tworzy się podstawę przyszłego samochodu. Wysoki stopień dokładności, bezpieczne procesy technologiczne oraz rygorystyczne kontrole jakości stanowią przesłankę do zbudowania bezpiecznego i stabilnego samochodu. Montaż dwóch modeli Caddy i  Transportera  odbywa się w hali o pow. 29.000 m2 na wspólnej linii montażowej o długości 1250 m. To imponujące przedsięwzięcie, którego rozmiary i wielkość odczuć można dopiero na miejscu.

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.