Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

RUSZA DRUGA TURA TECHNO-GRANTÓW

Już po raz drugi przed uczniami ostrowskich szkół średnich otwiera się szansa pozyskania środków finansowych na realizację swoich racjonalizatorskich, nowatorskich, innowacyjnych pomysłów technicznych. Ideą Funduszu „TECHNO-GRANT prowadzonym przez Powiat Ostrowski jest gromadzenie środków finansowych i przeznaczenie ich na wsparcie realizacji nowatorskich lub innowacyjnych projektów technicznych lub technologicznych uczniów lub zespołów uczniowskich - wspomaganych przez nauczycieli. Fundusz jest dedykowany uczniom szkół ponadgimnazjalnych wyłącznie prowadzonych przez Powiat Ostrowski.  Ruszyła kolejna edycja. Powołano już ekspertów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne do pracy w ramach Panelu Ekspertów. Zgodnie z regulaminem eksperci corocznie  proponują zagadnienia techniczne lub obszary problemowe preferowane podczas rozpatrywania wniosków o fundusze grantowe. Do Następnie uczniowie w uzgodnieniu z nauczycielami (opiekunami technicznymi) będą składać wnioski na realizację konkretnego projektu. WNIOSKI WRAZ Z OPISEM POMYSŁU, PRELIMINARZEM WYLICZONYCH JUŻ KOSZTÓW NALEŻY ZGŁASZAĆ DO 23 GRUDNIA. Zakres i właściwości projektów uczniowskich nie zostały dokładnie sprecyzowane w regulaminie. Może to być usprawnienie techniczne jakiegoś przyrządu narzędzia, przedmiotu, procesu technologicznego lub programu . Może to być nowa rzecz, przedmiot, idea, program – mające cechy nowatorskie, co najmniej usprawnienia istniejącego rozwiązania technicznego. Wnioski uczniów będą ocenianie komisyjnie. Komisyjnie będą też określane wysokości grantów na wybrane projekty. Po wykonaniu projektu uczniowie będą prezentować oficjalnie efekty swojej pracy. Będą one oceniane. Najlepsi otrzymają nagrody w formie stypendium. Szczegóły dotyczące kategorii grantów, terminów różnych czynności proceduralnych, wysokości dofinansowania projektów i wysokości nagród zawiera REGULAMIN FUNDUSZU, do lektury którego serdecznie zapraszamy. Warto się zaangażować. Nagrody są satysfakcjonujące.

 

REGULAMIN FUNDUSZU

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.