Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

BYLIŚMY NA RETRO MOTOR SHOW 2017

W dniu 3 listopada br. uczniowie ZST-E CKU byli na Targach Pojazdów Zabytkowych RETRO MOTOR SHOW 2017 w Poznaniu. Była to prezentacja kilkuset oldtimerów, tych dobrze znanych - rodzimej produkcji- jak i modeli z całego motoryzacyjnego świata. Było to prawdziwe święto dla miłośników motoryzacji. W jednym miejscu można zobaczyć bardzo wiele różnych pojazdów różnych kategorii osobowych, sportowych, wojskowych, rolniczych.
Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Osoby zwiedzające mogły podziwiać takie samochody jak: Mercedes 190D z 1959 roku, Glasron GT-150 z 1972 roku, czy też Renault Caravelle z 1968 roku.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Bentley S1 z 1958 roku. Ten model został wyprodukowany tylko w 2425 egzemplarzach. Jest to bez wątpienia luksusowy samochód pod względem estetycznego wykonania. Każdy szczegół był wyrabiany bardzo dokładnie. Pojazd ten w latach 50 został nabyty m.in. przez Królową Elżbietę, która ma go w swoim posiadaniu do dziś. Podziwiać można było również samochody wojskowe, motocykle i rowery. Wśród nich m.in. motocykl Opel 500, który w Polsce zachował się tylko w jednym egzemplarzu. Został wyprodukowany w 1927 roku. Ewenementem jest to, że posiada silnik górnozaworowy. Wyprodukowano go w liczbie tylko 500 sztuk. Podczas Retro Motor Show 2017 odbyły się również pokazy renowacji klasycznych pojazdów, dyskusje i spotkania ze specjalistami. Szczególnie cenne były rozmowy z ludźmi, którzy żyją historią motoryzacji. Kolekcjonowanie starych pojazdów i ich odtwarzanie to piękna pasja, ale niestety bardzo kosztowna.
Warto wspomnieć, że również w Ostrowie Wielkopolskim działają pasjonaci starych pojazdów, którzy skupieni w Automobilklubie organizują corocznie swoje święto w postaci Rajdu Pojazdów Zabytkowych (http://www.automobilklub.ostrow-wielkopolski.pl/index.php/galeria-zdjec).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.