Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

 

 

Staż zagraniczny – Niemcy 16.10.2017 – 27.10.2017

W dniach od 16 października do 27 października 2017 roku grupa dziesięciu uczniów z Technikum: Michał Boniek, Michał Dolata, Marek Janek, Tomasz Jaskuła, Gracjan Kucharz, Kamil Młynarz, Norbert Stefaniak, Kacper Urban, Bartłomiej Zając i Krystian Zawidzki brała udział w stażu europejskim i zdobyła tytuł „Europejskiego elektryka z Ostrowa Wielkopolskiego”. Uczniowie zostali zakwaterowani w hotelu „Schȍne Aussieht” i odbywali staż na warsztatach w ośrodku szkoleniowym w Sonnebergu. Podczas praktyk uczniowie wykonywali prace montażowe, tworząc różne układy elektryczne. Nabywali także doświadczenia zawodowe zwiedzając nowoczesne budowy i firmy. Pogłębili i utrwalili umiejętności praktyczne oraz wiedzę teoretyczną. Ponadto strona niemiecka zapewniła ciekawy program kulturowy. W wolnym czasie uczniowie zwiedzili zakład Kumatec oraz hutę szkła w miejscowości Lauscha. Wspinali się na ściance wspinaczkowej, byli w muzeum zabawek i modeli biologicznych. Niezapomniane wspomnienia pozostaną uczniom z pobytu na basenie i biegu na orientację. Podczas pożegnalnej kolacji w lokalu ”Al. Colosseo” zostały wręczone certyfikaty i pamiątkowe koszulki. Uczniowie z naszej szkoły wynieśli ze stażu wiele korzyści: poprawili swoje kompetencje językowe, potrafili pracować w zespole międzynarodowym, wzrosła ich pewność siebie, stali się bardziej samodzielni poprzez konieczność podejmowania samodzielnych decyzji. Stali się też bardziej otwarci na inność poprzez pracę w środowisku multikulturowym. Nabyli umiejętność pracy w  nowym środowisku, nawiązywania kontaktów i przystosowania się do zmieniających się warunków. Zdobyli wiedzę na temat życia i pracy w innym kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.