Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

IX KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ w ZST-E CKU

Aż osiemdziesięciu uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego stawiło się w dniu 30 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wlkp, na IX. Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Mieli o co rywalizować. Zwycięzcy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, zostali nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Brukseli.
Organizatorami konkursu był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski oraz Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wlkp. Honorowy patronat nad konkursem objął Poseł Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Celem Konkursu było inspirowanie uczniów do pogłębienia wiedzy o integracji europejskiej, wzmacnianie poczucia tożsamości europejskiej wśród młodzieży.
Konkurs miał charakter testu pisemnego. Zakres pytań obejmował dziedziny dotyczące m.in. priorytetów Komisji Europejskiej, historii powstania UE, symboli europejskich, waluty, struktury władzy UE, organów i instytucji UE a także traktatów europejskich. Rywalizacja była dramatyczna. Nie obyło się bez dogrywki. Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce zdobył Jakub Mazurek uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu,
II miejsce -Kinga Lis ( I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wlkp. ),
III miejsce - Adam Gomułka (I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wlkp.),
IV miejsce - Kacper Pietrzak (I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wlkp.),
V miejsce - Hubert Czerwieniec (I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wlkp.),
VI miejsce - Klaudiusz Miłkowski (Zespół Szkół w Koninie),
VII miejsce - Kamil Wasiela (I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wlkp.),
VIII miejsce - Dominika Gałka (II Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu),
IX miejsce - Michał Juszczak (III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu),
X miejsce - Paulina Stawska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1w Kępnie).
Fundatorem wyjazdów było Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Andrzeja Grzyba. Nagrody, upominki, puchary dla laureatów miejsc od 1 do 10 ufundował  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Ostrów Wielkopolski. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe kalendarze europejskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.