Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

W dniu 12-go grudnia klasa TSM2 wybrała się na wycieczkę do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie wzięła udział w lekcji muzealnej „Ostrów miastem trzech religii”. Podczas lekcji młodzież poznała ważne fakty historyczne dotyczące trzech ostrowskich grup religijnych (katolików, ewangelików i Żydów) oraz nauczyła się dostrzegać ostrowskie zabytki związane z gminami wyznaniowymi. Materiałami dydaktycznymi podczas zajęć były wybrane fotografie miasta, plan miasta, plany budowli oraz wykresy dotyczące gmin wyznaniowych. Zagadnienia omawiane na lekcji muzealnej przybliżyły naszym uczniom dzieje regionu, pomogły skojarzyć fakty, postaci i budynki ważne dla Małej Ojczyzny z chronologią i wydarzeniami historii powszechnej i historii Polski.

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.