Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

10-te jubileuszowe „Walentynki w wierszu”

59 wierszy z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych wpłynęło na Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Walentynki w wierszu”. Konkurs został zorganizowany już po raz dziesiąty przez nauczycielki biblioteki szkolnej.

Tym razem do konkursu zgłosiła się rekordowa ilość uczestników. Byli to uczniowie: I, II, III, IV Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej, Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek, Zespołu Szkół Usługowych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych. Spotkanie rozpoczęło się recitalem pani Aleksandry Kiełb-Szawuły, która w latach 1984-1989 śpiewała w zespole Stare Dobre Małżeństwo. Jest ona znaną wokalistką, autorką tekstów piosenek i poetką.

Po nagrodzonym brawami występie, pani dyrektor Maria Mikołajczyk wręczyła nagrody w postaci książek, tomików poetyckich pani Aleksandry Kiełb-Szawuły oraz kalendarzy. Wybór najlepszych wierszy był wyjątkowo trudny, ze względu na wyrównany poziom twórczości uczestników. Prace oceniała komisja w składzie: Grażyna Koczorowska,  Małgorzata Olszewska oraz Edyta Tomaszewska. Uroczystość podsumowania 10-tej edycji konkursu uświetniły występy nagrodzonych uczniów. Podczas finału została zorganizowana wystawa, na której przedstawiono nagrodzone wiersze. Pokłosiem konkursu jest „Biuletyn Literacki” nr 10, który wraz z podziękowaniami otrzymali opiekunowie uczniów. Jubileuszowy charakter konkursu uwieńczył wspaniały walentynkowy tort.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Angelika Mielcarek – III LO
I miejsce – Julia Śmiechowska – LO Sióstr Salezjanek
II miejsce –Aleksandra Zatylna – I LO
II miejsce –Joanna Wolińska – II LO
III miejsce – Julia Latajka – II LO
Wyróżnienie – Joanna Kokot – ZSU
Wyróżnienie – Iga Oblamska – ZST-E
Wyróżnienie – Maciej Kozieras ZST
Wyróżnienie – Daniel Nowakowski ZSE

 

Pobierz wszystkie zdjęcia

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.