Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

W dniu 6 lutego 2018 roku grupa uczniów technikum klas TMC1 i TEC2 Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU miała możliwość zwiedzania Elektrociepłowni w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.
Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili sterownie gdzie podczas gier edukacyjnych zapoznali się z zarządzaniem i sterowaniem elektrociepłownią oraz przesyłam energii. Podczas pokazu multimedialnego obejrzeli działanie generatora w skali 1:1, w starej rozdzielni mogli poznać historię węgla, jego wydobycia, transportu oraz procesów spalania.
Ponadto w centrum zwiedzili wystawę edukacyjną pt. „Światło”. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Fabryki Manufaktura Izraela Poznańskiego gdzie zapoznaliśmy się z historią, rozwojem oraz przemysłem miasta Łodzi.
Udział w wycieczce był doskonałym uzupełnieniem edukacji szkolnej.

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.