Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

NASI NA XIX OLIMPIADZIE TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ

Redakcja „Auto Moto Serwisu" oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w dniu 17 marca 2017 r. w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przeprowadziły II etap XIX Olimpiady Techniki Motoryzacyjnej. Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU reprezentowały dwie drużyny: z Technikum Nr 4 i z Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia Nr 4. (Szymon Młynarczyk, Kacper Pęczek i Patryk Kociemba - uczniowie klasy Tsm3 pod opieką merytoryczną Łukasza Kanarkowskiego, oraz Marek Wika, Mateusz Kaczyński ZM3b i Krzysztof Piec ZM3a przygotowani przez Artura Bergandy). Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady oceniana jest wiedza z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Laureatami olimpiady zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów po zsumowaniu wyników II i III etapu. Finaliści i laureaci Olimpiady Techniki Samochodowej będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Rywalizacja wyłoni również Samochodową Szkołę Roku – placówkę, której dwaj uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów (z II i III etapu). Uczniowie oprócz celu głównego jakim było rozwiązanie testu wiedzy uczestniczyli  w prelekcjach organizowanych przez partnerów i sponsorów OTS ( Bosch, Schaeffler, ZF, Magneti Marelli) . Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy .Po zakończeniu części pisemnej uczniowie mieli możliwość zapoznania się pracowniami i  laboratoriami  SMIR PW. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

 

 

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.