Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

Wycieczka klasy TES1 do Muzeum Miasta Ostrowa

20-go marca uczniowie klasy TES1 wzięli udział w wycieczce do Muzeum Miasta Ostrowa. Nowe Muzeum 3D „Ulicami dawnego Ostrowa. Cafe Muzeum” zostało podzielone na cztery tematyczne części: kawiarnię, zakład fryzjerski, stare kino i ulice Ostrowa.
Młodzież odbyła podróż w czasie po dawnym Ostrowie pierwszych dekad XX wieku. Uczniowie obejrzeli witrynę księgarni Stefana Rowińskiego, zwiedzili zakład fryzjerski oraz dawne sklepy i zakłady usługowe. Następnie w starym kinie obejrzeli zbiór filmów krótkometrażowych, kręconych jeszcze przed wojną.
Po seansie zwiedzili Cafe Muzeum stylizowaną na kawiarnię z początku XX wieku. Przy stolikach w kawiarni młodzież spotkała sylwetki ostrowskich pisarzy z początku wieku - Jadwigę Żylińską oraz Gustawa Bojanowskiego.
Opiekunami wycieczki były Grażyna Koczorowska i Edyta Tomaszewska.

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.