Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY SAMOCHODOWEJ 2018

W dniu 6 kwietnia br. uczniowie ZST-E CKU uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, który odbywa się tradycyjnie jako impreza towarzysząca Targom Motoryzacyjnych "Motor Show" - Poznań 2018.
Turniej wiedzy motoryzacyjnej stwarza możliwość porównania własnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z kolegami z całej Polski, aktualizacji tej wiedzy, integracji z przedstawicielami branży, spotkanie z producentami części samochodowych i sprzętu do wyposażenia warsztatowego. Oczywiście ważnym atutem są Targi Techniki Motoryzacyjnej oraz Poznań Motor Show – dwa wydarzenia, które dla każdego miłośnika samochodów są szczególnie warte uwagi. Turniej ten został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
W turnieju brały nasze reprezentacje szkolne, które rywalizowały w kategorii: zasadniczej szkoły zawodowej (Marek Wika, Krzysztof Piec, Mateusz Kaczyński) i w kategorii technikum (Adrian Chowański, Kacper Pęczek, Szymon Młynarczyk). W turnieju uczestniczyło ponad 250 uczniów z całej Polski. Ostateczne wyniki poznamy już niebawem.
Uczestnicy turniejów takich jak ten to bardzo dobre zaplecze dla pracodawców. Co więcej, ci pracodawcy są tutaj na miejscu. Spotykają się z nimi już podczas finału - mówi Kuba Bielak, dziennikarz i ekspert motoryzacyjny, który po raz czwarty wspiera turniej. Dziennikarz TVN Turbo i prowadzący Akademię Bezpiecznej Jazdy podkreśla, że wszystkie działania motywujące uczniów do dodatkowej nauki zawsze warte są uwagi.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej odbył się po raz 24. Początki turnieju sięgają lat dziewięćdziesiątych, kiedy to taką rywalizację zapoczątkował Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku. Od roku szkolnego 2011/2012 turniej zyskał rangę konkursu ogólnopolskiego i zupełnie nowy wymiar. Liczni sponsorzy, wśród których są m.in. firmy zrzeszone w STM i Międzynarodowe Targi Poznańskie, wznieśli OTWS na wyższy poziom organizacyjny. Niezwykła oprawa Poznań Motor Show nadaje temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. W ostatnich latach pula nagród w konkursie osiąga około dwustu tysięcy złotych w edycji.
Podczas targów motoryzacyjnych nasi uczniowie zwrócili uwagę na wiele wspaniałych samochodów, także na prezentację firmy Kia, która zaprezentowała model Ceed trzeciej generacji oraz model ProCeed Concept. Ceed trzeciej generacji wewnątrz ma o wiele więcej miejsca od swojego poprzednika. Najnowszy model ma być silnym rywalem dla pozostałych samochodów europejskiego segmentu C. Dlatego zamiast na niedoskonałościach skoncentrowano się na umocnieniu zalet. Design został zaczerpnięty z Kii Stinger. Kia Ceed trzeciej generacji jest dłuższa i szersza od poprzedniego modelu. Kabinę przesunięto do tyłu. Zastosowano światła do jazdy dziennej, które są w kształcie kostek lodu. W tylnym oświetleniu zastosowano technologię LED. Południowokoreańska marka zwróciła również większą uwagę na jakość materiałów wykorzystanych w środku pojazdu. W trakcie targów motoryzacyjnych duże wrażenie na zwiedzających zrobił także model Proceed Concept. Pojazd zwraca na siebie uwagę niecodziennym wyglądem i fantastyczną barwą lakieru. Auto nie przypomina hatchbacka, jest dłuższe od tego typu samochodów, ale oprócz tego jest smukłe i dynamiczne. Nadwozie zostało pokryte lakierem Lava Red. Specjalna emalia ujawnia się w trakcie zmieniających się warunków oświetleniowych, kiedy zaznacza różne akcenty w wyglądzie nadwozia.

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.