Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

W dniu 16.04.br. uczniowie ZST-E CKU klasy ZM2b uczący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami Arturem Bergandy i Marią Waliszewską uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do fabryki Volkswagena w Antoninku pod Poznaniem. Tematyka wycieczki nawiązuje do tematów  materiału nauczania realizowanego w pierwszej i drugiej klasy nauki. Podczas zwiedzania fabryki uczniowie zapoznali się z historią, funkcjonowaniem i strategią firmy. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzać takie działy jak: spawalnia, nowoczesna lakiernia oraz  dział montażu. W dziale budowy karoserii tworzy się podstawę przyszłego samochodu. Wysoki stopień dokładności, bezpieczne procesy technologiczne oraz rygorystyczne kontrole jakości stanowią przesłankę do zbudowania bezpiecznego i stabilnego samochodu. Montaż dwóch modeli Caddy i Transportera odbywa się w hali o pow. 29.000 m2  (powierzchnia ok. 5 boisk do piłki nożnej) na wspólnej linii montażowej o długości 1250 m. To imponujące przedsięwzięcie, którego rozmiary i wielkość odczuć można dopiero na miejscu. Natomiast nowoczesna lakiernia w zakładzie w Antoninku została oficjalnie oddana do użytku w maju 2001 r. Większość procesów lakierniczych wykonywanych jest przy zastosowaniu specjalistycznych urządzeń i robotów. Ręcznie lakierowane jest wyłącznie wnętrze kabiny pojazdu oraz miejsca trudno dostępne. Wydajność fabryki to wyprodukowanie 240 sztuk samochodów na zmianę, 720 sztuk na dobę i około 260 000 tysięcy egzemplarzy w stosunku rocznym. Tak więc w proces produkcji samochodów zaangażowani są tysiące ludzi oraz dziesiątki robotów. Byliśmy jedną z ostatnich grup zwiedzających fabrykę w Poznaniu. Zwiedzanie potrwa do końca maja i planuje się przerwę w zwiedzaniu na okres ok. 2 lat, ze względu na planowane inwestycje - rozbudowę fabryki.

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.