Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

          KONKURS „BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE 2018” ROZSTRZYGNIĘTY

 

 

Norbert Stefaniak okazał się najlepszy w tegorocznej edycji konkursu szkolnego „BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE”, którego finał odbył się 25 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wlkp. Jego celem jest popularyzowanie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych. Konkurs ma podwyższony poziom trudności, bowiem jego uczestnicy – przyszli pracownicy branży motoryzacyjnej – mechanicy i elektromechanicy samochodowi uczą się zagadnień związanych z zakresem konkursu w ramach szkolnego kształcenia zawodowego. We wcześniejszych etapach konkursu sprawdzana była znajomość zastosowania prawa o ruchu drogowym. Natomiast w finale, do którego dostało się tylko siedmiu uczniów, oceniano przede wszystkim praktyczne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Zwycięzca konkursu Norbert Stefaniak – uczeń klasy TEC3 - otrzymał jako nagrodę wysokiej klasy kamerę, którą ufundował sponsor wydarzenia - firma MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. Nagrodę główną i upominki dla uczestników wręczył przedstawiciel firmy - Szymon Tomczak. MAHLE w Polsce to jeden z największych pracodawców  należący do światowego koncernu i lidera branży motoryzacyjnej. MAHLE oferuje pracę pełną wyzwań i nowych doświadczeń wraz z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Każdego dnia na sukces koncernu pracuje 77 000 osób w 30 krajach na świecie. Międzynarodowa wymiana kadry i myśli technicznej pomiędzy 170 lokalizacjami produkcyjnymi oraz 16 centrami badawczymi - w tym w Ostrowie Wielkopolskim - gwarantuje dostęp do najnowocześniejszych technologii i rozwiązań stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma MAHLE Behr z Ostrowa Wielkopolskiego produkuje moduły chłodzenia silnika, chłodnice, chłodnice powietrza doładowanego, skraplacze, parowniki, które dostarczane są bezpośrednio na linie montażowe samochodów wiodących producentów. Firma ta od lat współpracuje z ostrowską szkołą, angażując się w różne przedsięwzięcia edukacyjne.

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.