Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

16 maja 2018r. klasa TES1 wraz z panią J.Nagel i W.Trzcielińską uczestniczyła w wycieczce do Nadleśnictwa Antonin. Celem wyjazdu było poznanie niezwykłych walorów przyrodniczych, krajoznawczych i kulturowych Nadleśnictwa Antonin. Stanowi on ważny punkt na mapie turystycznej Wielkopolski. Najważniejszym obiektem edukacyjnym jest Izba Przyrodniczo-Leśna tzw. Ogrodówka, w której uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji „Spotkanie z lasem”. Podczas prelekcji uczniowie poznawali świat zwierząt i roślin, przemysł drzewny i ochronę przyrody pobliskiej okolicy. Uczestnicy spotkania świetnie rozpoznawali gatunki drewna, odgłosy ptaków i zwierząt z pobliskich lasów. Ważną częścią zajęć był spacer po rezerwacie Wydymacz. Uczniowie zaopatrzeni w lornetki podglądali życie ptaków bytujących w rezerwacie. Przeszli ścieżką dydaktyczną liczącą 14 przystanków a pani przewodnik omówiła środowisko przyrodnicze rejonu oraz pokazała nam pomniki przyrody.
Na zakończenie tego ciekawego edukacyjnie dnia uczniowie mogli posilić się kiełbaską upieczoną na ognisku w pobliżu Ogrodówki. Zadowoleni z lekcji w terenie wrócili do Ostrowa.

 

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.