Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

9 października 2018r. klasa T1B w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości wybrała się na wycieczkę szlakiem Republiki Ostrowskiej. Wycieczka po najciekawszych miejscach Ostrowa Wielkopolskiego związana z utworzeniem Republiki Ostrowskiej, rozpoczęła się od zwiedzania Starego Cmentarza, najstarszej czynnej Nekropolii w Polsce. Uczniowie zapoznali się z krótką historią cmentarza oraz odwiedzili groby ważnych, zasłużonych Ostrowian. Następnie przeszli pod I Liceum Ogólnokształcące powstałe dzięki  inicjatywie ks. Kompałły, które było kuźnią polskich kadr i ośrodkiem walki z germanizacją. Następnym punktem wycieczki był Dom Katolicki, miejsce najważniejszych wydarzeń w listopadzie 1918r. Uczniowie zapoznali się z krótką historią powstania Republiki Ostrowskiej.
Przy placu Stefana Rowińskiego znajdują się budynki związane z wydarzeniami Republiki Ostrowskiej. W jednym mieściła się Rada Ludowa oraz Dom Stefana Rowińskiego, w którym swoje miejsce miała redakcja, księgarnia i drukarnia” Gazety Ostrowskiej”. Następnie uczniowie przeszli pod Ostrowski Ratusz, gdzie zapoznali się z jego historią. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Synagogi, której historię w ciekawy sposób przedstawiła Pani Aleksandra Kiełb – Szawuła . Wycieczka klasowa zakończyła się spotkaniem integracyjnym w pizzerii.

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.