Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
Slide1
Slide2
Slide3

W piątek 19 października klasa T1a wraz z wychowawczynią Katarzyną Sawicką oraz panią Grażyną Koczorowską wybrała się na wycieczkę.  Zwiedziliśmy Stary Cmentarz, na którym uczniowie zobaczyli groby ważnych i sławnych ludzi Ostrowa. Zapoznali się z historią niektórych z nich. Następnie przeszliśmy pod I Liceum na ulicy Gimnazjalnej, gdzie wspomniano o przedwojennym Gimnazjum Męskim i Gimnazjum Żeńskim w Ostrowie oraz o założycielach tych szkół. Wspomniano również o początkach Republiki Ostrowskiej. Uczniowie zobaczyli również budynek Ochotniczej Straży Pożarnej, Stary Cmentarz Żydowski oraz Synagogę. Następnie zwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną gdzie uczniowie zapoznali się z jej funkcjonowaniem. Ostatnim celem naszej wycieczki było  Muzeum Miasta Ostrowa 3D, które mieści się w budynku Ratusza. Uczniowie mogli przenieść się w czasie wędrując po odtworzonych ostrowskich uliczkach, gościli u fryzjera oraz w kawiarni z początku XX wieku. Wysłuchaliśmy również jak funkcjonował i rozwijał się Ostrów 100 lat temu, czym zajmowali się mieszkańcy i jak wyglądało ich życie codzienne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.