Zadbaj o swoją przyszłość
Postaw na porządny zawód
Wybieraj ciekawe zajęcia
zste3456

staz wyjedz z nami

 

:: Nasze staże zagraniczne: tutaj ::

 

 

Proponujemy zapoznanie się z relacjami z zagranicznych staży zawodowych odbywanych przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 4 oraz Technikum Nr 4 w okresie od 2012 roku do 2016 roku. Obecnie przygotowujemy się już do kolejnych projektów.

    Dotychczas uczestnikami staży byli uczniowie uczący się zawodów motoryzacyjnych (mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, technik pojazdów samochodowych) oraz zawodu technik elektryk. Przedsięwzięcia te są finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Powiatu Ostrowskiego w ramach projektów pod różnymi nazwami. Założeniem tych projektów jest nabycie przez uczestników staży nowej praktycznej wiedzy i doświadczeń zawodowych w swojej profesji, które bezpośrednio zwiększą atrakcyjność przyszłych absolwentów szkoły na rynku pracy. Jednym z istotnych celów praktyk zagranicznych jest poprawa kompetencji językowych, ukierunkowanych szczególnie na słownictwo zawodowe i jego praktyczne zastosowanie.

    Po zrealizowanej rekrutacji w szkole organizujemy przygotowanie językowe dla uczestników. Następnie młodzież wyjeżdża podczas w małych grupach do Niemiec lub Wielkiej Brytanii pod opieką nauczyciela. W ciągu 10 dni uczestnicy staży zagranicznych zapoznają się z angielskimi lub niemieckimi standardami w zakresie technologii i jakości wykonywania różnych czynności zawodowych. Uczniowie porównają polskie normy, technologie, procedury obowiązujące w branży motoryzacyjnej z ich odpowiednikami w krajach partnerów. Podczas praktyk zagranicznych uczniowie doświadczają realnych warunków zatrudnienia na europejskim rynku pracy. Umiejętności naszych uczniów i ich zaangażowanie było wielokrotnie dostrzegane przez angielskich pracodawców i niemieckich szkoleniowców.

    Podczas wyjazdów jest też czas na poznanie kultury, ciekawych miejsc, tradycji obcych krajów. Pobyt na stażu zaliczamy w szkole jako okres praktyk zawodowych lub zajęć praktycznych. Uczestnicy staży otrzymują po ich ukończeniu certyfikaty potwierdzające doświadczenia zawodowe. To dokumenty mile widziane przez przyszłych pracodawców. 

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.