DELPHI w Ostrowie Wielkopolskim

O Delphi

Delphi jest firmą znaną przede wszystkim z rynku motoryzacyjnego. Współpracuje ze wszystkimi producentami samochodów na świecie, dostarczając im nowoczesne rozwiązania i technologie: elektronikę, układy klimatyzacji, systemy zarządzania pracą silnika. Delphi prowadzi działalność w naszym kraju od roku 1994. Dziś posiada nowoczesne Centra Techniczne w Ostrowie Wielkopolskim i Krakowie oraz 4 zakłady produkcyjne: wymienników ciepła w Ostrowie Wielkopolskim, wiązek w Jeleśni, systemów zasilania silnika oraz układów zasilania paliwem i pochłaniaczy w Błoniu k. Warszawy, i przełączników w Gdańsku. Łącznie polska organizacja Delphi zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników.

  

Zakład w Ostrowie Wielkopolskim sięga historią do lat 50-tych a w strukturach Delphi znajduje się od 1996 roku. W 1996 roku koncern Delphi przejął zakład Sprzętu Mechanicznego, największego ówcześnie producenta grzejników. Od tego momentu ostrowski zakład przekształcił się w lidera technologii o zróżnicowanej bazie klientów i dobrych perspektywach do dalszego rozwoju. Dziś wytwarza moduły chłodzenia silnika (CRFM), moduły klimatyzacji (HVAC), chłodnice, grzejniki, skraplacze, chłodnice powietrza doładowanego i parowniki. Jako ciekawostkę warto dodać, iż od początku lat 90-tychDelphi współpracowało z Ferrari, wspólnie opracowując i współprojektując systemy klimatyzacji i układu elektryczno-elektronicznego spełniające wyśrubowane wymagania Ferrari co do ich wydajności i jakości. Zakład Delphi w Ostrowie praktycznie od samego początku jest zaangażowany w tą współpracę.

Początkiem roku 2014 firma otworzyła nowy ośrodek badawczy - Delphi Polska Park Technologiczny Sp. z o.o. s.k, którego działania będą sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości, zrewolucjonizują działalność typowych organizacji otoczenia biznesu takich jak: inkubatory, izby, ośrodki szkoleniowo-doradcze.

W ostrowskim zakładzie Delphi pracuje grupa ponad stu inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem i testowaniem wymienników ciepła. Inżynierowie są źródłem innowacyjnych rozwiązań i przez ostatnie kilka lat zgłosili liczne patenty. Firma Delphi zdobyła nagrodę PACE (nagroda za wkład dostawców dla przemysłu samochodowego w nowe rozwiązania przyczyniające się do osiągnięcia doskonałości) przyznawane przez Automotive News za rok 2012, w kategorii „proces produkcyjny” za innowacyjny, skraplacz oparty na technologii rurki zwijanej [Multi Port Folded Tube Condenser] . Skraplacz został opracowany przez inżynierów z zakładu Delphi w Ostrowie Wielkopolskim i produkowany jest w ostrowskim zakładzie.

  

Zakład w Ostrowie Wielkopolskim posiada oba certyfikaty wymagane w branży: jakości (ISO/TS 16949) oraz ochrony środowiska (ISO 14001). W 2011, zakład otrzymał certyfikat jakości Q1 od Forda, który jest jednym z najwyższych wyróżnień producenta samochodów przyznawanym swoim dostawcom. Fabryka otrzymała także wyróżnienie w strukturach firmy Delphi za doskonałą dostawę oraz brak reklamacji ze strony klientów, które stanowią ważne czynniki w osiągnięciu sukcesu w wymagającym środowisku branży motoryzacyjnej.

Delphi w Ostrowie Wielkopolskim może pochwalić się bardzo dobrą współpracą z lokalnymi władzami, jest rozpoznawany w regionie jako jeden z kluczowych inwestorów oraz atrakcyjny pracodawca i doceniany za swój rozwój oraz innowacyjne technologie.  Delphi w Ostrowie utrzymuje i wzmacnia ten trend i chce pozostać wartościowym partnerem dla lokalnych jednostek biznesu i społeczności, kładąc nacisk na rozwój technologii a także aktywnie wspierając lokalną społeczność poprzez swoje działania społeczno-charytatywne. Przykładem może być wsparcie lokalnego szpitala. 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.