Atuty naszej szkoły

Dlaczego wybór naszej szkoły to doskonała decyzja?

Przedstawiamy aż kilkanaście atutów Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU. 

dobry zawod zste1


1. Od 1 września 2018 - nowocześnie wyposażone nowe Centrum Kształcenia Praktycznego ZST-E CKU, a w nim wyposażone pracownie: motocyklowa, elektrotechniki, elektroenergetyki i elektroniki, pomiarów, obróbki ręcznej, spawalniczej, obrabiarek skrawających (w tym obrabiarek sterowanych numerycznie), projektowania komputerowego, elektromechaniki pojazdowej, warsztat samochodowy, stacja kontroli pojazdów, pracownia chłodnictwa i mechatroniki (ul. Wojska Polskiego 14 a).

2. Zagraniczne staże zawodowe dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia i Technikum (raz w cyklu edukacji ucznia).

3. Staże zawodowe krajowe z wynagrodzeniem w lokalnych firmach (program realizowany od 2018 do 2022 roku).

4. Stypendia: Uczniowie mogą ubiegać się o stypendia w zakładach pracy (nawet 500 zł miesięcznie), a najlepsi mogą otrzymać stypendia starosty ostrowskiego, marszałka województwa, prezesa rady ministrów.

5. Granty finansowe i wsparcie na realizację własnych projektów innowacji technicznych (TECHNO-GRANTY). Uczeń ZST-E CKU zrealizował własny projekt innowacyjny i został laureatem konkursu TECHNOINNOWATOR ROKU 2017 i nagrodę finansową w wysokości 4000 zł.

6. Bezpłatne kursy spawalnicze (MAG, TIG, lutowania twardego) operatora wózków podnośnikowych, serwisu autoklimatyzacji, programowania obrabiarek cnc., językowe, Autocad Inwentor - finansowane ze środków Unii Europejskiej (program od 2018 do 2022 roku).

7. Szkolny kurs nauki jazdy pojazdem dla uczących się zawodów motoryzacyjnych.

8. Atrakcyjne koła zainteresowań: teatralne, sportowe, mechaniczne, motoryzacyjne, motocyklowe, elektrotechniczne, programowania drukarki 3D (szkoła posiada profesjonalna drukarkę 3d), programowania obrabiarek cnc, spawalnicze, komputerowe.

9. Wysoka zdawalność egzaminów zawodowych.

10. Statystyki od lat potwierdzają, że nasi absolwenci nie są bezrobotnymi i dobrze radzą sobie na rynku pracy. Zawody cenione na rynku pracy.

11. Wysoki poziom szkolenia sportowego w dyscyplinie piłka ręczna, potwierdzony wieloma sukcesami w skali województwa (I, II, III miejsca w województwie). Nasi absolwenci członkami kadry narodowej, olimpijczykami, znanymi zawodnikami w kraju i zagranicą.

12. Wysoki poziom nauki języka obcego zawodowego (laureaci konkursów zewnętrznych Professional English).

13. ZST-E CKU dwukrotnym laureatem krajowego turnieju i superturnieju „Bezpieczna Szkoła”.

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.