Staż zawodowy w Niemczech - 10.2014r.

    W  dniach od 6 do 17 października 2014r. grupa 12 uczniów naszej szkoły przebywała na praktyce zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego  Berufsbildungs-und Technologiezentrum Rohr –Kloster  w niemieckiej Turyngii. Ośmioro uczniów klasy technikum  tj. K. Smoliński, Sz. Wojciechowski, M. Matysek,  P. Netter, J. Trawiński, F. Zmyślony, M. Szadurski,  A. Krysmann oraz czterech uczniów szkoły zawodowej tj. K. Matuszek , K. Potasznik, G. Bukowski oraz P. Plota zdobywali doświadczenie w nowocześnie wyposażonych warsztatach mechanicznych z zakresu podstaw metrologii elektrycznej, diagnozowania układów kontroli trakcji, sterowania silników hybrydowych, benzynowych i wysokoprężnych za pomocą testerów, komputerów diagnostycznych jak również oscyloskopów. Uczniowie lokalizowali także uszkodzenia w elementach i podzespołach samochodu jak również dobierali i montowali nowe elementy instalacji elektrycznej. W czasie wolnym uczniowie ZST-E CKU zwiedzali zabytki urokliwego miasta Sühl oraz stare miasto Erfurt. Odwiedzili Katedrę Najświętszej Marii Panny, most kramarza jak również synagogę żydowską. W ostatnim dniu pobytu uczniowie otrzymali certyfikaty z rąk samego prezesa Centrum Kształcenia Zawodowego, co nie zdarza się zbyt często. Uczestnicy projektu znacząco wykształcili swoje umiejętności z zakresu elektroniki, elektrotechniki, mechaniki jak również nowoczesnej mechatroniki. Poszerzyli również swój zakres wiedzy dotyczący języka niemieckiego nie tylko zawodowego. Codzienny kontakt z językiem niemieckim wzbogaca w ogromny sposób nasze umiejętności w posługiwaniu się tym językiem.

SAM 1241 mnSAM 1246 mn

 

            Delphi      ue logo2                  
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU | 2014

  Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgode na ich wykorzystanie.