Biblioteka szkolna poleca

Wyrwa. Historia Ułana. Wojciech Chmielarz prolog nadchodzącej historii , audiobook premiera EMPIK

Każda historia ma swój początek.
„Wyrwa. Historia Ułana” to kolejna oryginalna produkcja platformy Empik Go. Słuchowisko to spin-off najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza pt. „Wyrwa”, która 6 maja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Marginesy. Produkcja powstała w oparciu o scenariusz autorstwa pisarza. Autor stworzył wciągającą historię, której bohaterowie mierzą się z bolesnymi kłamstwami oraz tajemnicami sprzed lat. W słuchowisku można usłyszeć głowy wybitnych polskich aktorów. W „Wyrwie. Historii Ułana” w rolach głównych występują: Jacek Beler, Nikodem Rozbicki, Adam Woronowicz i Katarzyna Warnke,  narratorem jest Krzysztof Czeczot. Wśród dotychczas wydanych powieści autora wyróżnić można także niedawno zaadaptowaną na serial powieść Żmijowisko.
Trzech braci i jedna tajemnica.
Prolog powieści Chmielarza to kompletna, wciągają historia, która tylko wzmaga apetyt na premierę książki. W mazurskim Mrągowie przed laty dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, w którym ginie Mirek – ojciec, mąż, brat i syn. Zagadka jego śmierci zostaje rozwiązana dość szybko, a w sercach bliskich pozostają ból i tęsknota. Choć czy na pewno? Taką wersję poznają znajomi, mieszkańcy miasteczka i przede wszystkim tytułowy bohater słuchowiska, kilkuletni Paweł, nazywany Ułanem. Sprawa komplikuje się, gdy chłopak wyrasta na niezłe ziółko i pewne tajemnice jest coraz trudniej utrzymać. Dramatyczne losy rodziny z Mazur, które zostaną przedstawione w formie słuchowiska, to nowatorski sposób na przedstawienie emocji, motywacji i celów bohaterów, o które autor chciałaby poszerzyć swoją powieść. Bo przecież każda historia ma swój początek.
Oryginalna produkcja „Wyrwa. Historia Ułana” jest dostępna w ramach promocyjnego abonamentu Empik Premium na 60 dni za darmo w aplikacji Empik Go już od 28 kwietnia.
Więcej o słuchowisku na stronie empik.com/wyrwa-historia-ulana#empikGO