Etap szkolny turnieju dla mechaników

Szóstego marca w samo południe uczniowie klas motoryzacyjnych ZSTE CKU pod opieką Łukasza Kanarkowskiego i Artura Bergandy przystąpili do rozwiązywania testu, który obejmował szeroką tematykę związaną z samochodami  – od przełomowych wydarzeń z historii pojazdów, przez diagnostykę silnika, układy napędowe w pojazdach hybrydowych po najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji.
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników już na dobre wpisały się w kalendarz konkursów dla branży motoryzacyjnej. Obecnie, po kilku latach szybkiego rozwoju, to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów dla profesjonalistów oraz młodych mechaników. Sprzyja temu bliska współpraca organizatora – Fundacji Cooperatio z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, ExxonMobil oraz pozostałymi partnerami Mistrzostw.  Zespół Szkół Transportowo- Elektrycznych reprezentowało łącznie dziesięć zespołów dwuosobowych, które zostały zakwalifikowane do II tury eliminacji.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Najlepsi mechanicy spotkają się tradycyjnie podczas targów Poznań Motor Show. Ten turniej to ogromna szansa dla każdego młodego adeptów mechaniki samochodowej, a także znakomita okazja aby sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę.