Motoryzacyjne zmagania w Pleszewie

W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy TES2 Grzegorz Dobrochowski, Bartłomiej Fita i Michał Niełacny reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się na terenie Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie. W rywalizacji udział wzięły szkoły z powiatu kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego, pleszewskiego i jarocińskiego.
Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce i tym samym  awansowała  do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w 9 maja w Pile. Najpierw uczestnicy musieli się wykazać wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, historii polskiej motoryzacji. Następnie przystąpili do rywalizacji w konkurencjach praktycznych, takich jak jazda sprawnościowa samochodem  i motorowerem na torze przeszkód, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, przygotowanie pojazdu do jazdy – obsługa codzienna.