Olimpiada Techniki Samochodowej – czekamy na wyniki

W Warszawie 16 marca 2019 roku uczniowie ZSTE CKU uczestniczyli w półfinale dwudziestej edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży edukacji motoryzacyjnej szkół średnich. Oprócz zmagań indywidualnych prowadzących do wyłonienia trzech kandydatów, ważna jest też rywalizacja drużynowa. Tytuł Samochodowej Szkoły Roku należy się szkole, której uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów, pod warunkiem, że przynajmniej jeden uczeń przejdzie do finału. W trakcie olimpiady oceniana była wiedza z zakresu podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. W tej edycji olimpiady reprezentowali szkołę Marcin Torchalski, Bartosz Tomczak, Albert Stańczyk (z klasy TSM3) oraz Piotr Jagolicz, Dawid Iberhan, Marcin Fluder (z klasy ZM3b) pod opieką nauczycieli przedmiotów motoryzacyjnych Łukasza Kanarkowskiego i Artura Bergandy. Po zakończeniu części pisemnej uczniowie mieli możliwość rozmowy z pracowniami uczelni i zapoznania się z laboratoriami Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy i poznania klimatu wyższej uczeni technicznej. Czekamy na podsumowanie punktów i werdykt.