Staż mechaników w Niemczech 2019

Staż mechaników w Niemczech 2019

W  dniach od 22 września do 04 października  2019 r. roku  grupa 10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunką przebywała na praktyce zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stattliche Berufsbildende Schule w Sonnebergu w  niemieckiej Turyngii. Pięcioro uczniów  z szkoły zawodowej  WZ3 oraz pięcioro uczniów z Technikum T2B   zdobywali doświadczenie w nowocześnie wyposażonych warsztatach mechanicznych z zakresu podstaw  diagnozowania układów kontroli pojazdów mechanicznych. Uczniowie lokalizowali  uszkodzenia w elementach i podzespołach samochodu jak również dobierali i montowali nowe elementy instalacji elektrycznej. W czasie wolnym uczniowie ZSTE zwiedzali zabytki urokliwego miasta Sonneberg, Suhl oraz Bamberg. Zobaczyli  „ od kuchni” jak wygląda produkcja  elektrycznych  samochodów marki BMW w niemieckim mieście Lipsk. Odwiedzili przedsiębiorstwo produkcyjne Kumatec , które oprócz części do samochodów wytwarza  energię za pomocą wodoru, które  ma zastosowanie w napędzie aut. W czasie wolnym próbowali  swoich sił w parku linowym oraz na krytej pływalni. Uczestnicy projektu znacząco wykształcili swoje umiejętności z zakresu elektroniki, elektrotechniki i mechaniki samochodowej. Poszerzyli również swój zakres wiedzy dotyczący języka niemieckiego nie tylko zawodowego.