Szkolny turniej motoryzacyjny 2019

SZKOLNY TURNIEJ MOTORYZACYJNY 2019

II półrocze w ZSTE CKU, jak co roku, obfituje w szkolne konkursy i turnieje. Tym razem rywalizowali „samochodziarze”. 19 marca 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wlkp. odbyła się kolejna edycja szkolnego turnieju motoryzacyjnego dla oddziałów szkoły branżowej i technikum z kształconymi zawodami motoryzacyjnymi. Poszczególne klasy reprezentowały trzyosobowe drużyny. Cały turniej składał się z czterech odrębnie punktowanych etapów. W części teoretycznej drużyny odpowiadały na pytania z zakresu wiedzy motoryzacyjnej, w tym diagnozowania pojazdów samochodowych. Większą dynamikę miała część praktyczna, w której uczestnicy musieli okazać się sprawnością w wykonywaniu na czas prostych czynności zawodowych. Atmosferę podkręcali licznie zebrani na trybunach widzowie kibicujący swoim kolegom. Po niemal godzinnej rywalizacji największą liczbę punktów zdobyła drużyna klasy ZM3b. Zwycięski zespół tworzyli Mateusz Fluder, Dawid Iberhan i Jakub Kłopocki. Z wypowiedzi uczestników oraz obserwatorów należy wywnioskować, że turniej stał na wysokim poziomie. Turniej przygotowali i prowadzili Łukasz Kanarkowski i Artur Bergandy.
Trzeci rok z rzędu sponsorem turnieju w ZSTE CKU była firma M-MOT zajmująca się dystrybucją części i akcesoriów do samochodów osobowych, dostawczych, motocykli oraz narzędzi i wyposażenia warsztatów. Firma M-MOT w ostatnich latach prężnie rozwija się i powiększa sieć punktów sprzedaży w Wielkopolsce. Corocznie zatrudnia w związku z tym absolwentów naszej szkoły.