VII Edycja Funduszu TECHNO-GRANT

Chcesz zrealizować swoje techniczne marzenie? Od 15 listopada można składać wnioski o dofinansowanie w ramach siódmej edycji „TECHNO – GRANT” – ów. Celem Funduszu „TECHNO-GRANT” jest wsparcie uczniów powiatowych publicznych szkół ponadpodstawowych, w realizacji ich pomysłów technicznych a także uzyskanie innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz umożliwienie im zaprezentowania realizacji tych pomysłów pracodawcom. Fundusz „TECHNO-GRANT ma na celu rozwijanie wśród uczniów kreatywności i innowacyjności. Uczniowie będą mogli składać wnioski w swoich szkołach do 10 grudnia bieżącego roku. Komisje szkolne będą rekomendowały dyrektorom maksymalnie 3 wnioski w każdej z 3 ustanowionych kategorii określonych w regulaminie. Dyrektorzy szkół do 23 grudnia zaakceptowane przez siebie wnioski składają w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wlkp.

Uczniowie mogą ubiegać się środki finansowe na projekty badawcze, konstrukcje bądź modernizacje układów i urządzeń, unikalne pomoce i stanowiska dydaktyczne, realizację pomysłów technicznych, prace użytkowe, itp. w zakresie: elektroniki, elektroenergetyki, energetyki odnawialnej, technologii chłodniczej i klimatyzacji, technologii pomiarowych, informatyki, automatyki, robotyki, mechatroniki, ochrony środowiska, zagadnień z zakresu recyklingu, nowatorskich rozwiązań z zakresu mechaniki w tym motoryzacyjnej i rowerowej czy taboru kolejowego, zagadnień z zakresu techniki rolniczej, szeroko pojętych zagadnień techniki, wdrażania innowacyjnych technologii produkcji roślinno – zwierzęcej, zagadnień z zakresu logistyki i dystrybucji, organizacji i zarządzania finansami i procesem pracy w przedsiębiorstwie, zagadnień z zakresu działalności usługowej w tym w szczególności gastronomii, hotelarstwa, technologii odzieżowej, użytkowej, reklamowej i wystawienniczej, budownictwa, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii, telekomunikacji, geodezji i kartografii, transportu, technologii chemicznej, technologii drewna, architektury, ogrodnictwa.

Grafika ilustrująca pobranie pliku w formacie pdf

REGULAMIN FUNDUSZU „TECHNIO-GRANT

Pełna treść regulaminu funduszu Techno-Grant w załączniku oraz na stronie Powiatu Ostrowskiego w zakładce „Ogłoszenia”.