Wyścigi integracyjne klas pierwszych

W dniu 10 października w hali sportowej Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU odbyły się już tradycyjne wyścigów rzędów dla klas pierwszych. Wszystkie klasy rozpoczynające naukę w naszej szkole zgodnie z tradycją biorą udział w rywalizacji klasowych rzędów. W tym roku organizatorzy – nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali 10 konkurencji sportowych , jaki sportowo-teoretycznych. Były to między innymi:

Wyścig z pałeczką sztafetową z pokonywaniem płotków L.A,
Wyścig w workach,
Dwa quizy teoretyczny dotyczący dyscyplin sportowych
Slalom „hokejowy”,
Wyścig w parach z balonem,
Quiz z wiedzy o sławnych sportowcach, absolwentach naszej szkoły,
Zadanie zręcznościowe z piłką,
Kozłowanie piłki zakończone rzutem do kosza,
Wyścig matematyczny, bieg połączony z rozwiązaniem krótkiego zadania matematycznego.

Młodzież bardzo z zaangażowaniem wykonywała zadania sportowe, pracując na jak najlepszy wynik dla całej klasy. Licznie zgromadzona publika na trybunach sali żywo dopingowała swoich kolegów, motywując ich do wykonania jak najlepiej konkurencji. Po bardzo zaciętej i pełnej emocji rywalizacji rozstrzygnięto klasyfikację końcową. Kolejne miejsca zajęli:

I miejsce – klasa T1 a
II miejsce – klasa T1 b
III miejsce – klasa B1 c
IV miejsce – klasa B1 d
V miejsce – klasa B1 a
VI miejsce – klasa B1 b

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali słodkimi upominkami, które ufundowała dyrekcja szkoły, ponadto drużyny z miejscami medalowymi otrzymały okazałe puchary, drobne upominki. Najważniejsze trofeum przypadło zwycięzcom – klasie T1 a.  Z tej nagrody młodzież ucieszyła się najbardziej. Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom klas za zaangażowanie i przygotowanie drużyn, uczniom za sportową, a przede wszystkim fair-play postawę podczas rywalizacji sportowej. W przyszłym roku na pewno zorganizujemy podobną rywalizację, jednak co będzie czekać przyszłych naszych „pierwszaków” na razie nie będę zdradzał.

Do zobaczenia za rok !
Mariusz Wołowicz