Byliśmy w Man Starachowice

Uczniów – samochodziarzy – z ZSTE CKU w Ostrowie Wielkopolskim poniosło tym razem aż do Starachowic, do fabryki autobusów MAN. Tam poznali cały proces produkcyjny autobusu, poczynając od dostaw materiałów i wyposażenia, aż do końcowych prób gotowych pojazdów. Fabryka stosuje nowatorskie rozwiązania techniczne i technologiczne. Starachowicki zakład produkuje około 100 wersji autobusów miejskich i turystycznych. Przy zachowaniu podobnych gabarytów zewnętrznych, różnią się one wyposażeniem, stosownie do wymagań klientów. Roczna produkcja to około 2200 autobusów. Są eksportowane przede wszystkim do Niemiec, Austrii, Szwajcarii, krajów skandynawskich, ostatnio do Arabii Saudyjskiej. Na liście importerów są też: Izrael, Hong-Kong, Singapur, Malezja, Hiszpania. W Starachowicach są też produkowane tak zwane grupy podłogowe (podwozia) dla innych marek autobusów na świecie. Rocznie wychodzi około 500 takich podwozi.