Byliśmy w Kuźni Ostrów Wlkp.

W listopadzie grupa uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU gościła w Kuźni Ostrów Wlkp. Ten zakład robi ogromne wrażenie. Nazwa firmy kojarzy się większości z nas z wizerunkiem wiejskiego kowala ręcznie wykuwającego jakiś drobne elementy. Nic bardziej mylącego! Żadna lekcja nie odda atmosfery i rozmiarów znajdujących się tam maszyn. Znajdują się tam olbrzymie hale, a w nich piece indukcyjne i imponującej wielkości młoty mechaniczne do obróbki plastycznej metali, a także duże obrabiarki sterowane numerycznie do bardzo precyzyjnej obróbki mechanicznej. Firma Kuźnia Ostrów Wielkopolski specjalizuje się w produkcji różnych odkuwek kutych swobodnie i matrycowych oraz części stalowych na potrzeby wielu dziedzin przemysłu metalowego. Specjalizuje się w produkcji oraz regeneracji części i przyrządów niezbędnych do budowy wagonów. Zamieszczamy zdjęcia z wycieczki oraz zdjęcia powstałe w innych okolicznościach, między innymi w 2008 roku, kiedy to uczniowie naszej szkoły odbywali w kuźni regularne zajęcia praktyczne. Obecnie firma rozwija się, ma wiele zamówień i potrzebuje nowych pracowników. Oferuje dobre wynagrodzenia. Warto o tym pomyśleć.