IV miejsce ZSTE CKU w Turnieju Wojewódzkim

W dniu 9 maja uczniowie klasy TES2 w składzie Bartłomiej Fita, Grzegorz Dobrochowski, Michał Niełacny zajęli IV  miejsce w finale wojewódzkim 23 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Pile na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. W początkowej fazie turnieju uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz wiedzy z historii polskiej motoryzacji. Następnie szkoły rywalizowały między sobą w konkurencjach praktycznych: jazda sprawnościowa samochodem i motorowerem na torze przeszkód, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadku, obsługa codzienna pojazdu. Po zakończeniu rywalizacji w poszczególnych konkurencjach i podliczeniu punktów zwycięzcą turnieju okazał się ZS Przyrodniczych – Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Poznaniu. Drugie miejsce przypadło ZS Rolniczych w Grzybnie – powiat śremski, natomiast trzecie miejsce wywalczył ZS Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – powiat jarociński. Stawka turnieju była bardzo wyrównana, a w finale wojewódzkim brało udział 16 szkół. Drużyna z Poznania uzyskała awans do finału krajowego. Gratulujemy szkolnej drużynie ZSTE CKU.