Biblioteka poleca (maj 2009)

REMIGIUSZ MRÓZ
KASACJA

Manipulacje, intrygi i bezwzględny prawniczy świat…W kancelarii „Żelazny&McVay” sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w ostatecznej batalii sądowej. Pomaga jej młody aplikant – Kordian. Mimo różnicy wieku ich znajomość rozwija się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej. Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą. Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż sami mogliby przypuszczać.

STEPHEN KING
ŚPIĄCE KRÓLEWNY

Świat fantastyki miesza się tutaj z grozą, niebezpieczeństwem i tajemniczością. „Śpiące królewny” to damskie przedstawicielki gatunku ludzkiego, które zasypiają głębokim snem, po to by ich ciało oblekło się w cieniutką materię, do złudzenia przypominającą kokon. Jest jednak granica, której nie można przekraczać. Najmniejsze naruszenie szczelnej substancji lub wyrwanie śpiącej ze snu doprowadza do ataków agresji i szaleństwa. Kobiety w objęciach Morfeusza przenoszą się do innego świata, w którym konflikty są anomaliami, za to wszędzie króluje harmonia.

KEN FOLLETT
SŁUP OGNIA

Opowieść o czasach, w których w Anglii panowała Elżbieta I, a w cieniu katedry Kingsbridge dochodziło do konfliktów pomiędzy katolikami, a protestantami. Hiszpański monarcha przygotowuje się do sporu z angielską królową, co zwiastować może tylko jedno: reformacyjny konflikt, który raczej nie zwiastuje pokojowego rozwiązania. Spory, intrygi i żądza władzy przewijają się w tym niepewnym nie tylko dla mieszkańców wysp okresie, ale również dla całej Europy. Jedno jest pewne Elżbiecie I grozi ogromne niebezpieczeństwo, przed którym mogą ochronić ją tylko szpiedzy, współpracujący w tajemniczych sieciach.

CLIVE CUSSLLER
KLĄTWA SALOMONA

Straszne opowieści krążą o pewnej zatoce u brzegów Guadalcanal na Wyspach Salomona. Jedni mówią, że było tam zaginione imperium króla Salomona, a na dnie morza spoczywa wielki skarb. Inni opowiadają o przerażających scenach uprowadzeń i okrucieństw, i wierzą, że to sprawa olbrzymów-ludożerców. O śmiałkach, którzy zapuścili się w te rejony, zaginął wszelki słuch. To przeklęte miejsce. I to właśnie przyciąga Sama i Remi Fargo – małżeństwo milionerów, poszukiwaczy przygód i skarbów. Od Wysp Salomona, po Australię i Japonię, od zagadkowych ruin zatopionego przed wiekami miasta, po mrożące krew w żyłach współczesne eksperymenty medyczne idą tropem legendy. A to, co odkryją, okaże się wspaniałe… i tak potworne, jak nic, z czym się dotychczas spotkali.