Konkursy biblioteczne

W listopadzie i grudniu biblioteka szkolna zorganizowała dwa konkursy. W listopadzie uczniowie klas maturalnych wzięli udział w konkursie „Wiem, bo czytałem”. W pytaniach konkursowych młodzież mogła pochwalić się znajomością lektur szkolnych. Zadaniem uczniów było połączenie autorów z tytułami książek, dopisanie do podanego bohatera tytułu lektury, uzupełnienie tytułów książek oraz napisanie poprawnie tytułów lektur. Uczniowie poprzez uczestnictwo w konkursie mogli uporządkować posiadane wiadomości lub uzupełnić brakujące. Nagrody za najlepiej rozwiązane zadania otrzymali: Marcel Pawlak, Gracjan Wróbel, Jakub Zimny z klasy T4a oraz Wiktor Bizan i Marcin Matuszkiewicz z klasy T4b. Nagrody zwycięzcom zostały wręczone w dniu 30-go listopada w bibliotece szkolnej.

Natomiast uczniowie klas drugich Branżowej Szkoły I Stopnia w grudniu uczestniczyli w konkursie „Boże Narodzenie – historia i zwyczaje”. W zadaniach konkursowych młodzież wykazała się znajomością polskich tradycji świątecznych. Laureatami konkursu zostali: Mikołaj Dymowski, Bartosz Zaworski, Damian Matylek z klasy BP2a; Paweł Pawlak, Jakub Mazurek, Mateusz Wojtkowski z klasy BP2c; Igor Tomczak, Maksymilian Pawlak, Marcin Modrzyński z klasy BP2d; Bartosz Karbowiak, Franciszek Działoszyk, Maksymilian Działoszyk z klasy BP2b. Nagrody zwycięzcy odebrali 15-go grudnia w bibliotece szkolnej.

Laureatom gratulujemy!