Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 04.04.2019 uczniowie naszej szkoły Bartek Kędzia z kl. TSM3 i Karol Kruszyk z kl. TEC3 wraz z nauczycielem p. Anną Kubiak wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.

W I etapie tego konkursu uczestnicy przystąpili do testu pisemnego, z którego wyłoniono 10 najlepszych, w gronie których znalazł się Bartek Kędzia. W II etapie obowiązywały zasady „1 z 10”, uczestnicy mieli początkowo po 2 szanse. Musieli odpowiadać na pytania dotyczące polityki, historii, kultury oraz  zwyczajów krajów anglojęzycznych. Bartkowi szło bardzo dobrze, gdyż długo zachowywał dwie szanse. Ostatecznie rywalizację zakończył na IV miejscu. Zwyciężył uczeń ZST.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów,  gratulujemy dużej wiedzy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!