NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018

11 listopada 1918 roku, 100 lat temu, Polska odzyskała niepodległość. Choć przez 123 lata kraj nie istniał na mapie, żył jednak naród i jego kultura. Wierzono, że tak długo jak one trwają, nie trzeba tracić nadziei. Powstanie w 1918 roku niepodległej Polski stanowiło wydarzenie, które zaliczyć należy do najbardziej doniosłych w tysiącletnich dziejach naszej państwowości i dziejach naszego narodu.
W dniu 08-go listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w szkole uroczysty apel. Przedstawienie słowno-muzyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości zaprezentowali: Kacper Szpak z klasy TES2, Adrian Chowański, Daniel Dzięcioł, Patryk Kociemba i Bartłomiej Zając z klasy TSM4. Za muzykę podkreślającą nastrój i powagę uroczystości oraz prezentację multimedialną odpowiedzialni byli Krystian Pawłowski z klasy TSM4, Wiktor Bizan i Eryk Kaczmarek z klasy T1b. Poczet sztandarowy reprezentowany był przez uczniów klasy TMC2: Oskara Adamka, Damiana Jodaniewskiego i Wojciecha Piskorskiego. W apelu wzięły udział klasy T1a, TMC2 oraz TSM3.