Staż Elektryków w Sonnebergu 2019

W dniach od 23 września do 04 października 2019 roku  grupa 10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunką p. W. Trzcielińską przebywała na praktyce zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stattliche Berufsbildende Schule w Sonnebergu, W tym roku uczniowie z klas ZEO3 i TES3 zdobywali nowe umiejętności w zawodzie elektryk. Jak co roku uczestnicy stażu oprócz zajęć praktycznych, które odbywały się każdego dnia przed południem, brali udział w licznych atrakcjach np.: zwiedzanie wystawy pojazdów w Steinach, oraz wycieczka statkiem w Bambergu. Uczniowie mieli też możliwość przyjrzeniu się pracom budowlanym ze szczególnym uwzględnieniem prac przy zakładaniu instalacji elektrycznej. Nauczyciele z Niemiec podkreślali, że zawód elektryka ulega zmianom i należy ciągle się kształcić, a w szczególności w zakresie sterowania urządzeń.  Oprócz kształcenia zawodowego strona niemiecka zapewniała wiele atrakcji dotyczących spędzania wolnego czasu. Zwiedzaliśmy muzea, byliśmy na siłowni, lodowisku i na basenie. Niezapomnianą atrakcją pozostanie wycieczka do fabryki BMW w Lipsku. Pobyt na stażu pozostanie na długo  w pamięci jako ciekawe doświadczenie.