Staże i szkolenia dla uczniów

STAŻE I SZKOLENIA DLA UCZNIÓW ZST-E CKU

Od 13 lipca ruszą zaległe staże uczniowskie u pracodawców w ramach pierwszego cyklu programu prowadzonego przez Powiat Ostrowski, a finansowanego ze środków UE pod nazwą „Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w Powiecie Ostrowskim”.
Natomiast w nowym roku szkolnym będziemy rekrutować uczniów do udziału w bezpłatnych kursach i szkoleniach zawodowych. Będą to kursy spawalnicze TIG i MAG (90 uczniów), dla kierowców wózków podnośnikowych (45 uczniów), obsługi i programowania obrabiarek cnc (30 osób), komputerowego wspomagania projektowania (10 uczniów), f-gazów i diagnostyki i naprawy klimatyzacji samochodowej (30 uczniów), a ponadto staże u pracodawców (60 uczniów).

Ponadto równolegle z drugim cyklem projektu w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU rozpocznie się realizacja NOWEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA, w którym promować będziemy INNOWACJE TECHNOLOGICZNE w formie szkoleń pozalekcyjnych dla uczniów oraz nauczycieli. W ramach nowego projektu odbędą się następujące szkolenia: napędy elektryczne i hybrydowe w pojazdach samochodowych, eksploatacji i serwisowania układów chłodniczych opartych na CO2 (R744) (40 osób), napełniania zbiorników przenośnych, butli z gazem fluorowanym (40 osób), diagnostyki i naprawy samochodowych instalacji klimatyzacyjnych (40 osób), F-gazowy, autotroniki samochodowej (40 osób), sterowania numerycznego cięcia plazmowego i gazowego (30 osób), komputerowego projektowania(40 osób) i symulacji procesów spawalniczych (50 osób), Kurs spawania Mag i TIG (10 osób). Celem projektu, finansowanego ze środków pomocowych Unii Europejskiej i powiatowych, jest oczywiście uzbrojenie uczniów w dodatkowe kwalifikacje i kompetencje zawodowe ważne na wielkopolskim rynku pracy oraz dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rozwojowych wielkopolskiej gospodarki, wdrażanie i upowszechnianie nowych technologii.