Szkolenia zawodowe nauczycieli Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w NiemczechW dniach 26.09.21 – 2.10.21 grupa 5 nauczycieli Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego ukończyła staż doskonalenia zawodowego w zakresie obróbki skrawaniem, z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie w niemieckim centrum kształcenia praktycznego w Hildburghausen. W okresie 15.11.21-19.11.21 grupa 5 nauczycieli zawodu będzie doskonalić swoje umiejętności zawodu i metodyki nauczania w zakresie chłodnictwa w niemieckim centrum kształcenia praktycznego w Rohr. Pobyt pedagogów z ZST-E CKU w Niemczech był możliwy dzięki wsparciu finansowym z przygotowanego i realizowanego przez szkołę projekty pn.: „Metodyka nauczania przedmiotów zawodowych w ZSTE CKU wzorem innych”. Projekt jest realizowany w ramach programu ERASMUS+, Akcja 1: Mobilność edukacyjna.
Dyrekcja i nauczyciele ZST-E CKU,  we współpracy z Referatem Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego przygotowała i realizuje niniejszy projekt. 40 godzinny kurs zawodowy z zakresu chłodnictwa i  klimatyzacji oraz obróbki skrawaniem pozwoli nie tylko podnieść kompetencje zawodowe nauczycieli, lecz przede wszystkim doświadczyć zupełnie innego niż wcześniej podejścia do nauki, zapoznania się z nowymi metodami szkoleniowymi, stosowanymi w odmiennym od polskiego systemie edukacyjnym. Mobilność nauczycieli w istotny sposób wzbogaci system kształcenia w Zespole Szkół Transportowo – Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim.

W szkole realizowany jest równocześnie projekt pn.: „We Would like to be the Best-staże zawodowe uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Ostrowa Wielkopolskiego”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Okres pandemiczny uniemożliwił wykonanie planowanych szkoleń dla 20 uczniów szkoły w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik samochodowy, technik elektryk i elektryk w Niemczech. Staże w wymienionych zawodach pod opieką dwóch nauczycieli ZST-E CKU, planowane są w niemieckim Sonnebergu w okresie 15.11.21-26.11.21.