12-te „Walentynki w wierszu”

12-te „Walentynki w wierszu”

49 wierszy z ośmiu szkół średnich oraz z Młodzieżowego Domu Kultury wpłynęło na Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Walentynki w wierszu”. Konkurs został zorganizowany po raz dwunasty przez nauczycielki biblioteki szkolnej.

W tym roku do konkursu zgłosili się uczniowie z następujących szkół: I, II, III, IV Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek, Zespołu Szkół Usługowych, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Przygodzic, Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych oraz Młodzieżowego Domu Kultury.
Nadesłane prace oceniała komisja w składzie: Grażyna Koczorowska,  Małgorzata Olszewska oraz  Edyta Tomaszewska. Wybór najlepszych wierszy był wyjątkowo trudny, ze względu na wysoki i wyrównany poziom twórczości uczestników.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 20-go lutego 2020 roku. Nagrody książkowe, rzeczowe oraz dyplomy wyróżnionym w konkursie wręczyli dyrektor szkoły oraz przedstawicielki komisji. Uroczystość podsumowania uświetniły występy nagrodzonych uczniów. Podczas finału została zorganizowana wystawa, na której przedstawiono nagrodzone wiersze. Pokłosiem konkursu jest „Biuletyn Literacki” nr 12, który wraz z podziękowaniami otrzymali opiekunowie uczniów.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Weronika Datta – I LO
II miejsce – Weronika Stawarz – ZSU
III miejsce – Milena Bąkowska – II LO
III miejsce – Weronika Puchalska – IV LO
Wyróżnienie – Anna Wikarjak – III LO
Wyróżnienie – Kinga Kupczyk – II LO
Wyróżnienie – Kinga Maciejewska – IV LO
Wyróżnienie – Katarzyna Małecka – ZSU
Wyróżnienie – Patrycja Jarych – II LO
Wyróżnienie – Magdalena Nowicka – Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek
Wyróżnienie – Dawid Czajka – ZSU
Wyróżnienie – Weronika Kątna – I LO