ZSTE CKU mistrzem województwa!

ZSTE-CKU MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

18 lutego odbył się w Ostrowie Wlkp. finał wojewódzki turnieju szkół ponadpodstawowych w piłce ręcznej. Wygrała go zdecydowanie drużyna Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU trenowana przez Rafała Stempniaka. Szkoła od lat znana jest ze szkolenia sportowego piłkarzy ręcznych, które odbywa się w ramach klas sportowych oraz zajęć  sks. Poziom szkolenie sportowego jak magnes przyciąga do szkoły utalentowanych nastolatków. Wśród zwycięskiej drużyny  przeważają ostrowianie, ale są też uczniowie, którzy pochodzą z województwa mazowieckiego. Zdecydowali się na edukację daleko od domu rodzinnego po to, aby szkolić się sportowo i zawodowo w technikum  na ul. Kantaka w Ostrowie.  Szkoła od lat współpracuje z Klubem Piłki Ręcznej OSTROVIA. Absolwenci szkoły z ulicy Kantaka czasem decydują się na karierę sportową w polskich lub europejskich  klubach sportowych. Wielu z nich było reprezentantami Polski, a kilku olimpijczykami. Wielu po zakończeniu kariery związało się ze szczypiorniakiem jako trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego lub działacze sportowi.