Poznań MotoShow 2019

POZNAŃ MOTO SHOW 2019

29 marca uczniowie ZSTE CKU uczący się zawodów motoryzacyjnych wraz z opiekunami uczestniczyli w targach motoryzacyjnych Poznań  Moto Show 2019. Przez cały weekend w stolicy Wielkopolski można było podziwiać samochody nowe, debiutujące na rynku sprzedaży, a także pojazdy przyszłości – koncepcyjne. Lista premier w tym roku robi wrażenie. W Poznaniu można zobaczyć auta, które jeszcze kilka tygodni temu pojawiały się na najważniejszej imprezie motoryzacyjnej świata w Genewie. Targi odbywają się pod hasłem motoryzacji jutra. Stąd wiele ekspozycji nowatorskich układów i ekologicznych napędów, pojazdów prototypowych. Całość programu Poznań Motor Show dopełniają dziesiątki wydarzeń towarzyszących, które dostarczają licznych emocji. Pokazy ekstremalnej jazdy na motocyklu, tory offroadowe, spotkania z gwiazdami telewizji i Internetu są obowiązkowymi punktami dla każdego gościa targów . Dla uczniów naszej szkoły była to także doskonała okazja do sprawdzenia wiedzy na tle rówieśników z całej Polski. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej to jedno z większych wydarzeń tego dnia podczas Poznań Motor Show. Do rywalizacji stanęło blisko trzystu uczniów szkół samochodowych z całej Polski! Sześciu naszych  reprezentantów nie zakwalifikowało się do ścisłego finału .Ale wszyscy uznali że było to niezwykle potrzebne doświadczenie które pomoże im w przygotowaniu się do najważniejszych egzaminów zawodowych, które są jeszcze przed nimi.