Staż zawodowy w Niemczech – luty 2013r.

Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo- Elektrycznych uczestniczyli w stażu zawodowym w miejscowości Rohr w Niemczech. Staż zawodowy odbywał się w Centrum Kształcenia Zawodowego(Berufsbildungs- und Technologiezentrum Rohr- Kloster) w dniach od 25. 02.13.-08.03.2013. Uczniowie Łukasz Strzelec, Paweł Geisler, Mateusz Pietrzak, Andrzej Kupaj i Łukasz Gawron uczestniczyli w  zajęciach praktycznych na terenie nowoczesnych warsztatów Centrum Kształcenia Zawodowego. W ramach praktyk uczniowie zajmowali się wymianą ogumienia na zimowe, wymontowywaniem silnika w samochodzie Golf III, pomiarem elektrolitu w akumulatorze oraz ustawiali zbieżność osi. W drugim tygodniu pobytu uczniowie nabywali wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu regulacji silników oraz łączenia układów elektrycznych.  Należy podkreślić, iż wyjazdy na staże to nie tylko zdobywanie umiejętności praktycznych i nabywanie wiedzy teoretycznej, ale również ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. W czasie pobytu w Niemczech uczniowie mieli możliwość zapoznać się z piękną okolicą Turyngii. Strona niemiecka przygotowała bogatą ofertę kulturową. Po zajęciach zwiedzaliśmy między innymi Centrum Sportu Zimowego w Oberhof, akwarium morskie w Zella Mellis, Muzeum Motoryzacji w Eisenach oraz Muzeum Pojazdów w Suhl. Na pewno w pamięci uczniów pozostaną wycieczki do Erfurtu oraz zwiedzanie zamku Wartburg. Dla miłośników sportu zostały przygotowane wycieczki piesze oraz wyjazd nalodowisko.  Podczas zwiedzania Autohaus Ehrhard uczniowie przekonali się, że zawód, którego uczą się w naszej szkole jest bardzo poszukiwany na niemieckim rynku pracy i można zarobić 20€ na godzinę w tym salonie samochodowym.