To trzeba zobaczyć!

To trzeba zobaczyć!!!!!!!!!!!!!!

W dniu 28 marca 2019 r. wczesnym rankiem klasa T1B wraz z opiekunkami wybrała się na wycieczkę do miasta Łodzi.  Celem wyprawy było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki. Ten piękny obiekt, stojący na 85mkw powierzchni wystawienniczej przyciąga młodzież niczym magnez, bowiem oferuje młodym ludziom i nie tylko super atrakcje. W centrum mamy trzy ścieżki edukacyjne do wyboru: ścieżkę edukacyjną dotyczącą przetwarzania  energii, ścieżkę dotyczącą rozwoju i cywilizacji oraz ostatnia  ścieżka pozwalająca zgłębić tajemnice mikro- i makroświata. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się  symulator lotów kosmicznych. Uczniowie w małych grupach pod bacznym okiem przewodnika w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu i po włożeniu odpowiednich okularów mogli „rozglądać się” po wgranym komputerowo obrazie imitującym krótki lot w kosmos i pobyt na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ponadto cały obiekt wyposażony jest w nowoczesne ekspozycje, które budziły ciekawość.  Można  było min. uruchomić kotły węglowe. Uczniowie mogli dotknąć wszystkich elementów elektrowni oraz zobaczyć wystawę „Maszyny Leonarda da Vinci”. Wycieczka bardzo  podobała się i na pewno dostarczyła niezapomnianych wrażeń.